Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

9 Mühendis Katliamı

21 Mart 1990’da Pkk, Elazığ-Kovancılar’da yol keserek 9 mühendis ve firma mensubunu kurşuna dizerek öldürdü. Katliamı kendi yayınları olan Serxwebun’dan üstlenen Pkk’nın bu vahşi cinayetleri bugün unutturulmak istenmekte. Katliamın Pkk eseri olduğunun kanıtı yazımızın devamındadır.

Pkk’yı barışçıl bir örgütmüş gibi görenler ve göstermek isteyenler aşağıdaki yüzlere iyi baksın.

Katledilen 9 vatan evladı

Katledilen 9 vatan evladı

Ferrokrom İşletme Müdürü Metin Çakır ile işletme ve müteahhit Alarko firmasına mensup yedisi mühendis on eleman, Elazığ’ın Maden İlçesi Alacakaya kasabası yakınlarındaki Ferrokrom Müessese Müdürlüğü’nde bir toplantıya katıldılar. Akşamüstü toplantı bitiminde on görevli, üç araçla Kovancılar Ferrokrom İşletmesi’ne doğru yola çıktılar. Etibank’a mensup mühendisler İşletme Müdürü’nün makam aracına, müteahhit firmanın mensupları ise diğer iki araca bindiler.
Aynı sırada Sovyet yapımı otomatik Kalaşnikof silahlar taşıyan Pkk’lılar, işletme müdürü ve 9 görevliden daha önce Elazığ’a doğru yola çıkmış bulunan bir servis otobüsü, bir minibüs ve bir kamyonu tesislere 20 kilometre mesafedeki Rut Dağı’nda durdurup bu araçlardaki işçileri indirdiler. Militanlar, durdurdukları işçi servis araçlarıyla yolu kapatıp barikat kurdular. İşletme müdürü ve dokuz görevliyi taşıyan araç bu barikata takıldı. Pkk mensubu teröristler kimlik kontrolü yaptı ve müdür, 9 mühendis ve müteahhit firma görevlisini gruptan ayırdılar. 10 kişi, Rut Dağı’nın yüksekliklerine doğru götürdüler. On görevliden Doğan Demiral, dağa doğru yol alırken teröristlerin elinden koşarak kaçmayı başardı. Yedi-sekiz dakikalık bir yürüyüşten sonra teröristler Etibank ve Alarko görevlilerini, kayalık bir noktada durdurdular ve otomatik silahlarla kurşuna dizdiler.

Pkk bu vahşi katliamı kendi yayınından üstlenip böyle duyurdu.

Pkk bu ve başka bir vahşi katliamı kendi yayınından üstlenip böyle duyurdu.

Saat 19:30 sıralarında meydana gelen olay, Pkk mensuplarının telefon hatlarını kesmesi yüzünden güvenlik görevlileri olay yerine 22:30 sıralarında ulaştılar.
İşletme Müdürü Metin Çakır’ın eşi Kadriye Çakır, oğlu Alper’e sarılarak hüngür hüngür ağladı. “Kendisini görevine, insanlara adayan kocamın günahı neydi? Canavarlar Metin’ime nasıl kıydılar” diye feryat etti.
sehitesi
Teröristlerin elinden kaçarak kurtulmayı başaran Ferrokrom İşletmeleri İdare Müdürü Doğan Demiray, olayı yetkililere şöyle anlattı:

Dağ yönünde götürülmek istenenler arasında ben de bulunuyordum ama bir ara can havliyle koşarak, militanların elinden kaçmayı başardım. Aradan yaklaşık 7-8 dakika geçmişti ki silah sesleri duyuldu. 100 elin üstünde silah atıldığını sanıyorum.

Vahşetin canlandırması

Vahşetin canlandırması

Faşist, kürtçü Pkk tarafından kurşuna dizilerek hayatını kaybeden 9 canın özgeçmişleri:

Metin Çakır(Etibank Ferrokrom İşletme Müdürü – Mühendis):
1943 yılında Ankara’da doğan Çakır, 1969 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu. Maden mühendisi Çakır, Elazığ’da Ferrokrom İşletmeleri Müdürlüğü görevini yürütüyordu.

Bülent Fidan(Mühendis):
1965 yılında Nazilli’de doğdu. 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni bitiren maden mühendisi Fidan, katledilmesinden iki yıl önce Etibank’ta çalışmaya başladı.

Hüseyin Yeğenoğlu(İşletme Müdür Yardımcısı – Mühendis):
1948 yılında Samsun’un Ladik ilçesinde doğdu. Yeğenoğlu, 1972 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun oldu.

Selim Bilgin Şahin(Alarko Mühendisi):
1954 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Şahin, 1976 yılında İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’ni bitirdi. İnşaat mühendisi Şahin evli idi.

Aydın İnceoğlu(İşletme Müdür Yardımcısı – Mühendis):
1949 yılında Bursa’da doğdu. 1974 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun olan jeoloji mühendisi İnceoğlu, çalışmaya ilk olarak Elazığ’da Şark Kromları’nda başladı.

Mehmet Fethi Bakar(Alarko’nun mühendisi):
1956 yılında Sivas’ın Kangal ilçesine bağlı Güneşli köyünde doğdu. Şişli Lisesi’ni bitiren Bakır, 1984 yılında da Yıldız Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu.

Asım Erdal(Müfettiş – Mühendis):
1960 yılında Kars-Arpaçay’da doğan Asım Erdal, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni 1984’te bitirdi. Erdal, 1987’den beri Etibank Teftiş Kurulu başkanlığında müfettiş yardımcısı olarak görev yapıyordu. Asım Erdal evli ve 2 çocuk babasıydı.

Zeki Özçelik(Muhasebeci):
1963 yılında Eskişehir’de doğdu. 1974 yılında Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Sekiz yıldır Alarko’da görev yapıyordu.

Orhan Yeter(Puantör):
1962 yılında Elazığ’da doğdu. Dört yıldan bu yana Alarko bünyesinde çalışıyordu. Üç yıllık evliydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Information

This entry was posted on 4 Ocak 2015 by and tagged , , , .
%d blogcu bunu beğendi: