Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Cevizdalı Katliamı

Cevizdalı21 Ekim 1992 tarihinde, Bitlis’in Merkez ilçesine bağlı Cevizdalı Köyü’nü devlete bağlı oldukları yalanı ile gece vakti basan faşist kürt terör örgütü PKK, 8’i çocuk olmak üzere 30 kişiyi katletmiş, 20 kişiyi de yaralamıştır.

Kadın ve çocukları rehin alarak geçici köy korucularına silahlarını bıraktıran teröristler, bölgeye sevk edilen güvenlik güçlerinin gelmesiyle köyü  ateşe vermiş ve 13 korucuyu yanlarına alarak kaçmıştır. 

 

PKK’lılar, Cevizdalı Köyü’nde gerçekleştirdikleri bu vahşi katliamı devletin yaptığı yalanını ortaya atmış, çoğu çocuk ve kadın olan masum insanları, bölgeyi koruması için gönderilen Türk askerinin öldürdüğünü iddia etmiştir.

Cevizdalı5

 


Faşist kürt terör örgütünün gerçekleri çarpıtarak ve “devlet yaptı” diyerek propaganda malzemesi olarak kullandığı bu kanlı olaya tanık olan köylüler, katliamı PKK’nın yaptığını belirtmektedir.

cevizdalı5

Saldırı ile ilgili bilgi veren bir askeri yetkili ise şunları söylemektedir:

Cevizdalı4“Hevektepe yönünden Cevizdalı’na gelen 100 kişilik PKK grubu, vatandaşları köy meydanında toplamış. Teröristler, Hacı Sayit isimli bir yaşlıya konuşma yaptırarak, köylülerden silahlarını teslim etmelerini istemişler. Köylüler bu isteği kabul etmemişler.”

Bu sırada Ormanbağı Karakolu’ndan bölgeye sevkedilen askeri bir timin, daha önce pusuda bulunan 50-60 kadar PKK militanı ile çatışmaya girdiğini söyleyen yetkili, sözlerini “Silah seslerini duyan köy içindeki PKK’lılar paniğe kapılarak topladıkları tüm köylüleri kurşuna dizdiler. Kaçarken de köye 15 roket, 1 lav ve çok sayıda el bombası attılar.” diyerek tamamladı.

Cevizdalı1

Bu vahşi katliamda çoğu aynı aileden olmak üzere hayatını kaybedenlerin isimleri aşağıdadır:

Abdullah Kaptan
M. Salih Akpolat
Abdullah Kaptan
Yakup Kaptan
Hikmet Kaptan (5)
Abdulhamit Akpolat
Eyüp Kaptan
Edemez Kaptan (16)
Zekiye Kaptan
Meryem Akpolat
Perinaz Kaptan
Aysel Kaptan
Hatice Kaptan
Raife Kaptan (16)
Yaşar Kaptan (16)
Nafiye Kaptan (65)
Sıtkı Kaptan
Raife Kaptan
Rabia Kaptan
Cemile Akpolat
Aysel Kaptan
Kaile Akpolat
Medine Kaptan
Hasret Kaptan
İbrahim Kaptan (13)
Aynur Kaptan (8)
Gülbahar Kaptan (4)
Nafiye Kaptan (10)
Turan Akpolat (8)
Ejder Akpolat (8)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Information

This entry was posted on 4 Şubat 2015 by .
%d blogcu bunu beğendi: