Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Sansa Deresi Katliamı

26 Ekim 1993 tarihinde, Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde Sansa Deresi mevkiinde üç otobüsü durduran PKK’lı teröristler, yolcuları bir araya toplayarak kurşuna dizdi. 4 kişi öldü, 12 kişi ağır yaralandı. Faşist kürt militanlar, üniversite öğrencisi iki kızı da yanlarında götürerek kaçtılar.

Terör örgütü PKK, kanlı eylemlerini kendi yayın organları olan Serxwebun’da misilleme olarak gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Sansa Deresi


 

Akşam 17:30 sularında Erzincan-Erzurum karayolunu kesen PKK’lılar, Sansa Deresi üzerindeki Karasu Köprüsü’nde üç otobüsü durdurarak uzun namlulu silahlarla içeri girdiler. Otobüste asker ve polis arayan teröristler daha sonra tüm yolcuları aşağı indirerek üzerlerine kurşun yağdırdı. 4 kişi olay yerinde can verdi, 12 kişi ağır yaralı olarak Erzincan’daki hastanelere sevk edildi.

Sansa Deresi katliamı

Faşist kürt teröristler otobüste seyahat eden Tuncay Akbulut’u “Sen ülkücü müsün yoksa? Bu nasıl bıyık?” diyerek katletti.

Sansa Deresi katliamı

30.10.1993 Milliyet 18. syf

Sansa Deresi katliamı

27.10.1993 Milliyet syf. 17

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Otobüs yolcuları arasında bulunan Erzurumlu halk ozanı Aşık Ali Rahmani de PKK’lılar tarafından katledildi.

Aşık Ali Rahmani’nin, PKK’lıların götürmek istediği iki kadın öğretmeni ellerinden almak için bastonu ile teröristlerin üzerine yürüdüğünü belirten, katliamın canlı tanıklarından Ömer Tokgöz şunları söyledi:

“Erzurum’dan otobüsle Ankara’ya gidiyordum. Erzurum-Erzincan arasındaki Sansa Deresi’ne geldiğimizde teröristlerin yolu kestiğini gördük. Şoför, otobüsü kaçırmak istedi ama başaramadı. Ellerinde uzun namlulu silahlarla içeri giren teröristler hepimizi aşağı indirdi. Herkes korkuyor ve ağlıyordu. Bu sırada Aşık Ali Rahmani, ‘Ölümden korkmayın. Ecel gelmişse kaçamayız. Bu çapulculara yalvarmayın’ diye bağırdı. Bu konuşma herkese cesaret verdi. Teröristler, yolcular arasında bulunan iki kadının öğretmen olduğunu öğrendi ve onları götürmek istedi. Kadınların götürülmesine iyice kızan Rahmani, bastonuyla üzerlerine yürüdüğü teröristlere vurmaya başladı ve dönüp bizlere ‘kaçın’ dedi. Bunun üzerine otobüsün yolcuları kaçışmaya başladı. Teröristler yaylım ateşi açtı. Aşık Ali Rahmani ile iki yolcu orada şehit oldu. Ama kaçırılmak istenen öğretmenlerle, otobüsteki diğer yolcuların canı kurtuldu.”****** 1.11.2006, Hürriyet-Gündem, Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Information

This entry was posted on 17 Mart 2015 by and tagged , , , .
%d blogcu bunu beğendi: