Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Seki Köyü Katliamı


PKK'nın Seki Köyü baskını22 haziran 1992 tarihinde Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Seki köyünü basan faşist PKK’lılar, iki korucunun evine saldırarak aileden 8’i çocuk, 10 kişiyi vahşice katletti, 2 kişiyi ağır yaraladı.

Terör örgütü PKK, bebek, çocuk ve kadınları katlettiği bu vahşi eylemlerini kendi yayın organları Serxwebun’dan üstlenmiştir.


Seri Köyü Katliamı

Türkiye gazetesinin 24 Haziran 1992 tarihli haberi.

 

Gece saat 23:00 sıralarında Seki köyünün etrafını saran PKK militanları, Şehmus Tunç ve Ahmet Gök adlı köy korucularının evine roket ve ağır silahlarla saldırarak evdeki kadın ve çocukları vahşice katlettiler. Saldırıda iki kişiyi de yaraladıktan sonra kaçtılar.

Saldırıda eşi ve 1 aylık bebeği dahil 6 çocuğunu kaybeden korucu Ahmet Gök katliamdan sonra gazetecilere şöyle anlatmıştır; “Arkadaşlarım ile beraber köyün güneyinde nöbetteydik. Çok kuvvetli patlama sesi duyduk, arkasından ateş açıldı. Köyün her tarafı sarılmıştı. Yaklaşık bir buçuk saat çarpışma sürdü. Arkasından evime vardığımda yanıyor olduğunu gördüm. Çocuklarımı kurtarmaya çalışsam da kurtaramadım.”

24.06.1992, Milliyet, Sayfa 7

24.06.1992, Milliyet, Sayfa 7

IMG_2532

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: