Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Yolçatı Katliamı

21 Mayıs 1987 tarihinde, Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünü gece vakti basan faşist kürt terör örgütü PKK, köy öğretmeni Asım Özden’i ve köyün imamı Mehmet Bayram’ı evlerinden alıp kurşuna dizerek katlettiler.

Terör örgütü, yaptıkları bu vahşeti üstlendi ve kendi yayın organları Serxwebun üzerinden böyle duyurdu:

Pkk'nın Yolçatı köyüne saldırısı


Pkk ilkokul öğretmeni Asım Özden ve köy imamı Mehmet Bayram'ı katletti

22.5.1987, Milliyet, sayfa 3

 

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünü basan silahlı 10 kadar terörist, öğretmen Asım Özden ile Mehmet Bayram’ı kaçırdıktan sonra öldürdü.

21 Mayıs gecesi saat 01:00 sularında Yolçatı köyünü basan yaklaşık 10 kişilik PKK militanı, Yolçatı Köyü İlkokulu öğretmeni olan 33 yaşında ve altı çocuk babası Asım Özden’in evine gittiler. Öğretmen Özden’i zorla evinden çıkaran teröristler, daha sonra köyün imamı Mehmet Bayram’ı da evinden alarak köyün 5 kilometre dışına çıkardılar ve kurşuna dizdiler. PKK’lı kürt katiller, öğretmen ve imamı katlettikten sonra kaçtılar.

 

 

 

 

 

 

 


Şehit öğretmen Asım Özden

ASIM ÖZDEN KİMDİR?

1954-Sivas doğumlu Asım Özden, Kırşehir Eğitim Enstitüsü’nden mezun olmuştu. 5 Aralık 1983 tarihinde Diyarbakır’a atanan Özden, Lice ilçesindeki Yolçatı Köyü İlkokulu öğretmeniydi. Mukadder hanımla evli olan Asım Özden’in Fatma, Günseli, Ülkü, Gülnihal, Neslihan, M.Hakan adlarında altı çocuğu ve onlarca öğrencisi vardı. 21 Mayıs 1987 tarihinde PKK’lı kürt teröristler tarafından katledildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Information

This entry was posted on 6 Nisan 2015 by and tagged , , , .
%d blogcu bunu beğendi: