Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Çobandere Mezrası Katliamı

10 Ekim 1987 tarihinde, Siirt’in Şırnak ilçesine bağlı Çobandere mezrasını basan faşist kürt terör örgütü PKK, birçoğu yaşlı, kadın ve kundaktaki bebek olmak üzere 13 kişiyi katletti, 9 kişiyi ağır yaraladı. Eli kanlı terörist grubu evlere roketatar ve el bombaları atarak kaçtılar.

Teröristler, Çobandere’de gerçekleştirdikleri katliamı kendi yayın organları olan Serxwebun’un 1987 tarihli Ekim ayı sayısında aşağıdaki şekilde duyurdu:


Çobandere mezrası katliamı

Milliyet Gazetesi, 12.10.1987, sayfa 1

10 Ekim akşamı saat 19:00 sularında Çobandere mezrasını basan sayıları 100 kadar PKK’lı terörist, saldırının başlangıcında mezra halkının yoğun karşı ateşi ve direnişiyle karşılaştı. Bunun üzerine teröristler mezrayı arkadan çevirdiler.

“Sanlı” ve “Uran” ailelerine ait üç evi roket ateşine tutan teröristler, duvarları yıktıktan sonra evlere girerek çocuk-kadın demeden katlettiler. 7’si kadın, 2’si bebek 13 kişi vahşice öldürüldü; 3’ü kadın 9 kişi ağır yaralandı.


 

Çobandere katliamı


 

Çobandere mezrası katliamı

Saldırıdan yaralı olarak kurtulan Ali Sanlı, kaldırıldığı Mardin Devlet Hastanesi’nde dehşet verici olayı şöyle anlattı:

“Köpeğimiz havladı. Dışarı çıktığımda köyümüzün silahlı kişiler tarafından kuşatıldığını gördüm. Tekrar içeri girdim, babama haber verdim. Silahımızı alarak çıktık. Eşkiya rasgele ateşe başladı. Biz de karşılık verdik. Mermimiz azdı, biz de mevzii terkettik. Bu sırada ben yaralandım. Eşkiya saldırı alanı olarak bizim bulunduğumuz yeri seçti. 10’ar kişilik gruplar olarak mezranın tümüne saldırarak her tarafı ateşe verdiler. Adeta savaşta gibiydik.”

Baskının yarım saat kadar sürdüğünü anlatan Ali Sanlı, teröristlerin çoluk çocuk demeden herkesi katlettiklerini, kendisinin ölü taklidi yaparak kurtulduğunu söyledi.

 


 

Milliyet Gazetesi 12 Ekim 1987 tarihinde Çobandere katliamını şöyle haber yaptı:

Çobandere Mezrası katliamı

Çobandere katliamı

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: