Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Darıkent Katliamı (6 Öğretmen Kurşuna Dizildi)

11.09.1994 günü ders yılının ilk günü Tunceli’nin Mazgirt İlçesi Darıkent Beldesi’nde saat 22.15 sıralarında Pkk’lı bir grup baskın düzenlemiş ve 6 öğretmeni lojmanlarından çıkarıp belde merkezine toplamış, kurşuna dizerek katletmiştir.

Faşist kürtçü terör örgütü Pkk, 6 öğretmeni sadece bölge çocuklarına bilimin ışığını yaydığı için katledenler bu vahşeti kendi yayın organlarından gururlanarak duyurdular. Serxwebun sayıları kendi sitelerinde hâlâ mevcuttur. Girip kendiniz doğrulayabilirsiniz.

Pkk'nın Katlettiği ÖğretmenlerIMG_1455

IMG_1452
IMG_14536 Genç öğretmenin öldürüldüğü vahşi katliam şu şekilde gelişti:

Yaklaşık 40 kişilik bir terörist grubu önceki gece saat 22:30 sıralarında Tunceli’nin Malazgirt ilçesine bağlı Darıkent beldesini bastı. İlçenin elektrik ve telefon hatlarını kesen teröristlerin bir bölümü karakola saldırırken ikinci grup öğretmenlerin lojmanlarına yöneldi. Öğretmenleri dışarı çıkaran terörist Pkk’lılar beldedeki vatandaşları da köy meydanında topladı. Bir süre propaganda yapan Pkk’lılar, bir önceki yıl göreve başlayan öğretmenler Vedat İnan(Iğdır 25), A. İhsan Çetinkaya(Diyarbakır 29), Metin Kaynar(Antalya 29), Büminhan Temizkan(Tarsus 27), Rüstem Şen(Elazığ/Ağın 29) ve Mustafa Kaynarca’yı(Samsun 32) kurşunlayarak katletti.
Faşist Pkk’lılar, beldeden ayrılırken sağlık memurları Mustafa Demirtaş, Hüseyin Vural ve Kazım Kılınç’la kimliği belirlenemeyen üç kızı da kaçırdı. Beldede başka bir evde kalan dokuz öğretmenin ise katliamdan saklanarak kurtuldu.

Terör örgütü PKK bir çok yerleşim yerini yakmış, kendisine destek vermeyen köylerde kundaktaki bebeklere kadar katliam yapmıştır. Öldürdükleri öğretmenler kutsal görevleri olan; çocukları eğitmek, insanları aydınlatmak amacıyla bu tehlikeli vatan topraklarına gitmişlerdi fakat faşist PKK ile karşı karşıya kalmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: