Pkk'nın Üstlendiği Eylemler

Mit, Jitem, Devlet değil; VAHŞİ, IRKÇI, FAŞİST PKK!!!

Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın

9 Haziran 2017 tarihinde, Batman’ın Kozluk ilçesinde müzik öğretmeni olarak görev yapan 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın, öğretmenliğinin ilk karne gününde PKK tarafından katledildi.

 

Aybüke, okuduğu üniversiteden mezun olur olmaz öğretmenlik görevini yapmak üzere Batman’a atanmış, sevincini böyle paylaşmıştı:

 

9 Haziran’da, öğretmenliğinin ilk karne gününde, öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra diğer öğretmen arkadaşlarıyla birlikte bindiği araç, çalıntı bir taksinin içinden çıkan bir PKK’lı tarafından kurşun yağmuruna tutuldu.

 

 

Teröristin asıl hedefi, o sırada aynı güzergahtan geçen belediye başkanının yeğeni Avukat Muhammet Işık’ın kullandığı beyaz renkli otomobildi. Terörist, yolun ortasında bir taksiden inerek uzun namlulu silahla yola kurşun yağdırdı. Aracın peşinden koşarak ateş açmaya devam eden terörist koşarak geri dönüp taksiye binerek kaçtı.

Teröristin hedefindeki araçta bulunanlar yara almadan kurtulurken kurşunlar, Aybüke öğretmenin bulunduğu otomobile isabet etti. Aybüke öğretmen olay yerinde can verirken, bir öğretmen de yaralandı.

 

Aybüke öğretmenin bulunduğu otomobili kullanan arkadaşı İzzet Gündoğdu olayı şöyle anlattı:

“Karneleri dağıttık. Bir yerde oturacaktık. Eşim, ben, iki öğretmen daha vardı. Çatışmanın ortasında kaldık. Aybüke arabanın arka tarafında oturuyordu. Herkesi sakinleştirmek isterken vuruldu. Çok sakindi, ‘Sakin olun’ dedi. Silah sesleriyle güzergâhı değiştirmek istedim, ilerlemiştim o zamana kadar ama kurtaramadık direğe çarptık. Ambulans çağırdık ancak geç geleceğini düşünerek hastaneye götürdük. Aybüke öğretmeni kollarımın arasında kaybettik.”

Aybüke Yalçın’ın okulun en genç öğretmeni olduğunu belirten Gündoğdu “Çok güler yüzlüydü. Herkes severdi. Okulda müzik odası yoktu. Öğrenciler müzik aletlerinin ismini bile bilmiyordu. Okul ve bakanlık desteğiyle müzik odası oluşturmuştu. Enstrümanları getirmişti. İdealist bir öğretmendi. Karne gününden sonra seminerler vardı, cuma günü memlekete gidecekti. Hâlâ şoktayız, hiçbirimiz için kolay değil. Terörün bitirilmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı” dedi. (1)

 

PKK’nın, otomobiline yönelik planlı saldırı düzenlediği ve yara almadan kurtulan Muhammed Işık, asıl hedefin akrabası olan Belediye Başkanı Veysi Işık olduğunu şu sözlerle belirtti:

“Şans eseri onun araçta bulunmadığı zamana denk geldi. Kendisi korumalarla birlikte daha önce gittiği için araçta yoktu. Çok şükür yara almadım ama Şenay hocamızın şehit olmasından dolayı üzgünüz. Kendimden çok şehit Şenay öğretmenimiz için üzgünüz. O, kurban oldu.” (2)

 

Şenay Aybüke Yalçın’ın cenazesi, Batman Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen törenin ardından memleketi Çorum’un Osmancık ilçesinde toprağa verildi.

Şehit öğretmenin babası Sadık Yalçın, kızının tabutunun başında metanetli kalmaya çalışarak, “Beş bin yıl değil, beş yüz bin yıl daha Allah’ın izniyle buradayız. Bizleri kimse yıldıramaz. Bu vatan tarihte Türk kalmaya devam edecek. Bugün de Türk, yarın da Türk. Ne mutlu Türküm diyene!” dedi.

 

Aybüke öğretmenin ismi, görev yaptığı okula verildi.

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi

Kaynak:

(1) Bulut Kutlu, Gazete HaberTürk.  http://www.haberturk.com/gundem/haber/1528560-aybuke-ogretmenin-aractaki-arkadasi-o-anlari-anlatti

(2) http://www.konyayenigun.com/genel/kozluklular-senay-ogretmene-agliyor-h146147.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: